SMDJ12A-AT
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
SMDJ12A-AT
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:12 V Breakdown Voltage:13.3 V Clamping Voltage:19.9 V Peak Pulse Power:3 kW Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityUnidirectional
Working Voltage12 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current150.8 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage13.3 V
Clamping Voltage19.9 V
Peak Pulse Power3 kW